Kategorie

Nocleg na dziś

Lubią i mówią o nas

Polecamy

Zamek w Rogowie Opolskim
Utworzono dnia: 2013-11-03

Zamek w Rogowie Opolskim powstał na początku XVII wieku. Znaleźć można wzmianki o tym, że we wcześniejszych wiekach istniała jakaś budowla obronna, ale nie wiele o niej wiadomo. Z czasem zamek został przebudowany na pałac a w XIX wieku otoczony ładnym parkiem krajobrazowym w stylu angielskim, który to można podziwiać do dnia dzisiejszego. Dodatkowym obiektem na terenie parku jest Dom pod Kogutkiem, zbudowany na początku XX wieku.

Zamek w Rogowie OpolskimRenesansowo - klasycystyczny zamek najdłużej pozostawał w rękach rodu von Haugwitz - od połowy XVIII wieku do II wojny światowej. W czasie wojny zamek w Rogowie Opolskim pełnił rolę ośrodka szkoleniowego Hitlerjugend. Po 1945 roku pałac pełnił rolę przedszkola i magazynu zbożowego przy miejscowym PGR. W 1946 roku zamek został filią Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu co uchroniło go od dewastacji.

Obecnie na zamku mieszczą się cenne starodruki, mapy, miedzioryty i wystawa historii książki Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Wśród zbiorów są między innymi listy włodarzy zamku w Rogowie.

Park oraz Zamek jest udostępniony do zwiedzania. Dom pod Kogutkiem pełni rolę hotelu. Zamek znajduje się 4 kilometry od autostrady A4 i dojazd to niego jest bardzo dobrze oznakowany. Z uwagi na bliskość tej trasy idealnie nadaje się na przerwę w podróży. Samochodem podjechać można pod sam zamek, innego parkingu właściwie nie ma. Co prawda jest trochę miejsca przed wjazdem na kamienny most, ale parkujących goni stamtąd pewien upierdliwy jegomość, który mieszka w niskim domku. Jego ciężki charakter poodwiedzają nawet pracownicy zamku.

Będąc w rogowskim zamku warto przejść po parku i wybrać się na krótką wycieczkę nad Odrę, która znajduje się bardzo niedaleko zamku, chociaż nie jest widoczna z tarasów przy zamku.
« przejdź do wszystkich aktualności

Obiekty promowane

Zobacz też

Seriwsy grupy

 
 
 
 
Copyright (c) 2010-2014 e-relaks.pl Wszystkie prawa zastrzeżone: Serwis należy do grupy mojekwatery.pl
Noclegi, Baza Noclegowa, Sylwester, Wakacje, Urlop, Wypoczynek, Góry,Nad morzem, Morze, Zakopane, Turystyka
RSS - noclegi w górach Noclegi w górach RSS - noclegi nad morzem Noclegi nad morzem RSS - noclegi nad jeziorem Noclegi nad jeziorem RSS - noclegi w mieście Noclegi w mieście