Kategorie

Nocleg na dziś

Lubią i mówią o nas

Polecamy

Ciekawe miejsca w Kołobrzegu
Utworzono dnia: 2013-10-27

Kołobrzeg – nazywany „Perłą Bałtyku”, to największe uzdrowisko w Polsce. Olśniewa przepiękną i szeroką plażą, promenadą spacerową ciągnącą się wzdłuż Morza Bałtyckiego, obfitym nasłonecznieniem, czystą wodą i świeżym morskim powietrzem z ogromną zawartością jodu.

Klimat i naturalne bogactwa Kołobrzegu takie jak solanka czy borowina, stosowane są głównie podczas leczenia balneologicznego, a także wykorzystuje się je w rehabilitacji, odnowie biologicznej oraz fizykoterapii. To nadmorskie miasto poszczycić może się także bogatą historią. Dowodem na to są liczne zabytki takie jak: ratusz miejski, Bazylika konkatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Baszta Prochowa, latarnia morska w Kołobrzegu, Muzeum Oręża Polskiego jak również umocnienia twierdzy Kamienny Szaniec. Atrakcją nie budzącą wątpliwości są krótkie rejsy statkami pasażerskimi po Morzu Bałtyckim oraz dłuższe rejsy do krajów półwyspu skandynawskiego. 

Kołobrzeg to również prężnie rozwijający się ośrodek kulturalny. Od 1967 roku gościł tutaj Festiwal Piosenki Żołnierskiej. Ponadto w mieście działa Galeria Sztuki Współczesnej, obecne są Międzynarodowe Spotkania z Folklorem Interfolk. Sezon letni obfituje w liczne koncerty sławnych piosenkarzy, komików i muzyków. W centrum miasta znajduje się jedna z najnowocześniejszych krytych pływalni w Polsce oraz dająca wiele możliwości hala widowiskowo-sportowa Milenium.

 

Ciekawostki

Kołobrzeg uznaje się za największy w Polsce port rybacki, ponieważ dostarcza się tu około 60% wszystkich połowów z Morza Bałtyckiego.
Kołobrzeg to także jedno z największych uzdrowisk na terenie Polski. W wielu sanatoriach i uzdrowiskach zwalcza się m.in. alergię, choroby skóry czy układu oddechowego.« przejdź do wszystkich aktualności

Obiekty promowane

Zobacz też

Seriwsy grupy

 
 
 
 
Copyright (c) 2010-2014 e-relaks.pl Wszystkie prawa zastrzeżone: Serwis należy do grupy mojekwatery.pl
Noclegi, Baza Noclegowa, Sylwester, Wakacje, Urlop, Wypoczynek, Góry,Nad morzem, Morze, Zakopane, Turystyka
RSS - noclegi w górach Noclegi w górach RSS - noclegi nad morzem Noclegi nad morzem RSS - noclegi nad jeziorem Noclegi nad jeziorem RSS - noclegi w mieście Noclegi w mieście