Kategorie

Nocleg na dziś

Lubią i mówią o nas

Polecamy

Labirynt z kukurydzy w Palacu w Kurozwękach
Utworzono dnia: 2014-07-11

Od 19 lipca odwiedzający pałac w Kurozwękach będą mogli zwiedzać labirynt wycięty w polu kukurydzy.
Podobnie jak w ubiegłych latach, spacerując w labiryncie będzie można sprawdzić orientację w terenie i wziąć udział w konkursie, którego główną nagrodą jest wyjazd dla dwóch osób do Watykanu. Każdy turysta otrzyma plan labiryntu i krzyżówkę do wypełnienia. Spacerując po labiryncie, trzeba będzie odnaleźć pytania i wypełnić diagram.
Od 2007 roku Marcin Popiel - obecny właściciel Pałacu w Kurozwękach współpracując z amerykańską firmą The Maize (www.themaize.com), która zajmuje się projektowaniem labiryntów w kukurydzy na całym świecie, w Kurozwękach zrealizował już 9 projektów labiryntu. W roku 2007 Labirynt nawiązywał do EURO 2012. Ścieżki labiryntu przedstawiały napis Polska Ukraina (pisane cyrylicą) EURO 2012 oraz znajdował się kształt piłki futbolowej.
Labirynt 2008 osobiście wytyczał Marcin Popiel z pomocą profesora Waltera Rumpfa z uczelni Hochschule für Technik und Wirtschaft z Drezna. Motywem labiryntu były obchody 50 lat współpracy województwa świętokrzyskiego z obwodem Winnickim na Ukrainie. Z lotu ptaka doskonale widoczne były herby oraz znaki graficzne Narodowego Centrum Kultury i Lasów Państwowych.
W roku 2009 największy na świecie Koziołek Matołek na wakacje zawitał do Kurozwęk. Szkic podobizny Koziołka Matołka wytyczał szlaki w labiryncie kukurydzy. Był to największy na świecie obrazek przedstawiający dziecięcego ulubieńca o łącznej powierzchni 3,5 ha. Połączenie pomysłu labiryntu w kukurydzy z Koziołkiem Matołkiem to efekt współpracy Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie i Zespołu Pałacowego w Kurozwękach.
W roku 2010 na powierzchnię ok. 4 ha został naniesiony projekt poświęcony obchodom 200 - tnej rocznicy urodzin Fryderyka Chopina.
W roku 2011 projekt labiryntu nawiązywał do postaci Św. Jakuba. Nowością w roku 2011 było małe pole kukurydzy zasiane pięcioma jej odmianami. Autorem projektu była Agnieszka Wójcik, wytyczaniem ścieżek zajmowali się Michał Jaskuła i Mariusz Kwieciński, nasiona sponsorowała nam firma Limagrain.
Labirynt 2012 przedstawiał bizona w wiosce indiańskiej i był największym labiryntem jaki został stworzony do tej pory w Kurozwękach. Na samym końcu labiryntu było przejście do kolejnego projektu z napisem KUROZWĘKI, który został wykonany w słonecznikach.
Rok 2012 był pierwszym kiedy do stworzenia mniejszego labiryntu wykorzystano inną roślinę niż kukurydza. Niestety nasza próba nie powidła się - słoneczniki okazały się zbyt delikatne.
W roku 2013 postanowiliśmy zbudować nasz labirynt z roślin konopi włóknistej. Odmiana ta charakteryzują się wysoką wartością gospodarczą. Nie stanowią zagrożenia narkotycznego - zgodnie z wymogami Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii –zawierają poniżej 0,2% D9THC. Należą do form środkowo-europejskich i przystosowane są do warunków klimatu umiarkowanego. Motywem, który zainspirował nas do stworzenia labiryntu w 2013 roku były obchody roku poety Juliana Tuwima. Znany jest on przede wszystkim jako autor znakomitych, ponadczasowych wierszy dla dzieci, m.in. "Lokomotywy". Dlatego właśnie lokomotywa i nazwisko autora wiersza wytyczały ścieżki labiryntu 2013.
W roku 2014 powracamy do labiryntu z kukurydzy tematem projektu jest Postać Jana Pawła II.
tuż obok labiryntu można odwiedzić również pole konopi które przygotowaliśmy specjalnie na imprezę plenerową "Weedstock 2014"
« przejdź do wszystkich aktualności

Obiekty promowane

Zobacz też

Seriwsy grupy

 
 
 
 
Copyright (c) 2010-2014 e-relaks.pl Wszystkie prawa zastrzeżone: Serwis należy do grupy mojekwatery.pl
Noclegi, Baza Noclegowa, Sylwester, Wakacje, Urlop, Wypoczynek, Góry,Nad morzem, Morze, Zakopane, Turystyka
RSS - noclegi w górach Noclegi w górach RSS - noclegi nad morzem Noclegi nad morzem RSS - noclegi nad jeziorem Noclegi nad jeziorem RSS - noclegi w mieście Noclegi w mieście